+86-21-55090806

Email: lingw@neweyes.com.cn

Sergi
Ana sayfa > Sergi > İçerik

Işın bölücü nedir?

Yeni gözler tıp Inc Şanghay | Updated: Jan 13, 2018

Işın bölücüleri, bir ışık demetini, çoğu interferometrenin önemli bir parçası olan iki veya daha fazla ışık demetine bölen optik cihazlardır. Genellikle bir metal film veya bir dielektrik film oluşur.

En yaygın şekil, polyester, epoksi veya üretan yapıştırıcıları kullanarak bir alt tabaka üzerine yapıştırılmış iki üçgen cam prizma ile yapılmış bir küpdür. Reçine tabakasının kalınlığı, bir "port" (yani küp taraflı) içinden gelen bir ışığın (belirli bir dalga boyu) yarısı yansıyacak ve diğer yarısı da toplam iç yansıma yüzünden sürekli iletilecek şekilde ayarlanır. Polarize beamplitters, örneğin Wollaston prizmaları, ışığı farklı polarize ışık ışınlarına bölmek için çift kırılgan malzeme kullanır.

Bir başka tasarım, yarı-gümüş renkli bir ayna, bir parça cam veya plastik, şimdi de genellikle alüminyum ile alüminyum buhar biriktirilmiş açık, ince bir metal kaplama kullanmaktır. Yatağın kalınlığı, 45 derecelik bir açı ile gelen ve kaplama tarafından absorbe edilmeyen ışığın kısmı (tipik olarak yarısı) geçecek ve kalan kısım yansıyacak şekilde kontrol edilir. Fotoğraf için çok ince yarı-gümüş ayna genelde pelicle aynaları olarak anılır. Yansıtıcı kaplamanın emilmesine bağlı olarak ışık kaybını azaltmak için, "Swiss Cheese" adı verilen kirişler kullanılmaya başlandı. Başlangıçta, bunlar istenilen yansıma ve transmitans elde etmek için delikli, yüksek cilalı metal levhalardı. Bundan sonra, metal sürekli olmayan bir kaplama oluşturmak üzere cam üzerine sıçratılır veya çok kelimenin tam anlamıyla bir "yarı-gümüşlü" yüzey yaratmak için kimyasal veya mekanik eylemle küçük bir sürekli kaplama alanı çıkarılır.

Bir metal kaplama yerine bir dikroik optik kaplama kullanılabilir. Doğası gereği, yansımanın iletim oranına, olay ışığının dalga boyunun bir fonksiyonu olarak değişir. Beamsplitters lazer yapısında istenmeyen kızılötesi (termal) radyasyon ve çıkış kuplörlerini dağıtmak için bazı eliptik reflektör spot ışıkları için kullanılır.

Üçüncü bir çeşit kiriş püskürtücüsü, bir ışık saçan optik kaplama kullanan bir dikroik ayna prizması grubudur; Bu tür cihazlar, üç renkli tüp video kameralarında ve üç renkli renkli film kameralarında kullanılır. Halen modern üç CCD kameralarında kullanılmaktadır. Optik olarak benzer sistem, üç ayrı monokrom LCD ekranın ışığının projeksiyon için tek bir tam renkli görüntü ile birleştirildiği üç LCD projektördeki kiriş kombine edicisinin tersi olarak kullanılır.

PON ağları için tek modlu fiber için ayırıcılar, kirişi bölmek için tek modlu davranışı kullanır. Bölücüler iki elyafın bölünmesiyle X'e "bağlanır".

Bir stereoskopik çiftin aynalarının veya prizmalarının hizalamasını yakalamak için tek bir mercek ve tek bir pozlama noktası kullanmak bazen bir "ışın dağıtıcı" olarak adlandırılır, ancak bu kelimelerin uygun olmayan bir şekilde kullanılmasıdır, çünkü bunlar aslında dans eden periskopların çiftleridir Işık tesadüf değil. Bazı ender görülen stereo fotoğraf eklerinde, ayna veya prizma bloğu, kiriş splitteri gibi zıt işlevleri yerine getirir; bununla örtüşen tema, kabartmalı 3 boyutlu görüntünün iki farklı perspektif görünümünden bir renk filtresi aracılığıyla doğrudan üretilmesini sağlar veya hızla değişen panjur Sipariş alanı 3D video.


Shanghai New Eyes Medical Inc kapsamlı bir şirket Tıp-Yatırım, Yönetim, Dijital Göz Muayene Ekipmanları Geliştirme, Üretim ve Çin genelinde Amerikan TTI Dijital Yüksek Çözünürlüklü Ürünler etrafında Genel Ajan gibi birden fazla sektörü entegre etmektir. Neweyes'in geliştirdiği beceriler, Fundus Kamera ; Optometri Ekipmanları ; Oftalmik Mikroskop ; Slit Lamp ; Çin Halk Cumhuriyeti'nin Telif Hakkı'nı kazandınız.

Cerrahi Mikroskop hakkında daha fazla bilgi için : http://www.eyesmed.com/fundus-camera/


Yeni gözler tıp Inc Şanghay